NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z JAMY USTNEJ TO DOPIERO POCZĄTEK PRAWDZIWYCH PROBLEMÓW.

Długotrwale utrzymujący się nieprzyjemny zapach z jamy ustnej może być u psów oznaką odkładania się płytki i kamienia nazębnego.

 

BAKTERIE I PŁYTKA NAZĘBNA

Bakterie prowadzą do gromadzenia się płytki nazębnej. Płytka nazębna z kolei może być przyczyną wielu naprawdę poważnych problemów zdrowotnych.

To, co na pozór wydaje się być tylko nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej, w rzeczywistości może być znacznie poważniejszym problemem związanym z gromadzeniem się bakterii na zębach i dziąsłach. Wraz z odkładaniem się płytki zaczyna ona twardnieć i przekształcać się w kamień nazębny. Nieczyszczona jama ustna prowadzi do narastania płytki i kamienia nazębnego przyciągając coraz więcej bakterii - w efekcie oddech staje się coraz bardziej nieprzyjemny. Dlatego właśnie tak ważne jest zatrzymanie odbudowy płytki i kamienia nazębnego. A co może być prostsze niż podawanie psu gryzaków dentystycznych OraVet, aby jama ustna była czystsza, a oddech świeższy?

ROZPOZNANIE PŁYTKI I KAMIENIA NAZĘBNEGO

W jaki sposób sprawdzić, czy na zębach nie nagromadziła się płytka i kamień?

Wystarczy unieść wargi psa i przyjrzeć się zębom. U psów kamień nazębny ma barwę znacznie ciemniejszą od koloru zębów, więc jego złogi można z łatwością dostrzec, natomiast płytka jest jaśniejsza niż kamień, więc trudniej jest ją zauważyć. Niestety wczesne oznaki problemów stomatologicznych trudno jest wychwycić, więc bardzo ważna jest codzienna  higiena jamy ustnej i regularne wizyty w klinice weterynaryjnej. Kliknij tutaj, jeżeli poszukujesz lekarza weterynarii.

 

Codzienna higiena jamy ustnej oznacza łatwiejsze i szybsze badania kontrolne.

Regulane kontrole uzębienia i jamy ustnej są ważne u psów - tak jak u ludzi. Podobnie , ważna jest również codzienna higiena jamy ustnej, dzięki której wizyty kontrolne są łatwiejsze i krótsze.

Dowiedz się, jak prosto można zapewnić psu zaawansowaną higienę jamy ustnej.
Dowiedz się więcej o gryzakach dentystycznych OraVet.


ZAPYTAJ SWOJEGO LEKARZA WETERYNARII

Wykonaj pierwszy krok i porozmawiaj z lekarzem weterynarii.

Nasze gryzaki dentystyczne są dostępne w klinikach weterynaryjnych - przecież OraVet to zaawansowana ochrona jamy ustnej.